company
logo

سیما سنگ

تاریخچه

گروه صنعتی سیماسنگ با راه‌اندازی خطوط تولید مدرن سنگ گامی بلند و اثرگذار در جهت فراوری بهینه سنگ های طبیعی برداشته است مراحل اولیه احداث این کارخانه در زمینی به مساحت ۷هکتار در شهرک شهید سلیمی از سال ۱۳۸۴ به همت جمعی از متخصصین دانشگاهی و درهمجواری با مجتمع معادن تراورتن آذرشهر آغاز گردید و بعد از طی مراحل مختلف و نصب انواع ماشین الات مدرن ایتالیایی (علیرغم تحریم ها) در سال ۱۳۹۲ به مرحله بهره برداری رسید و اردیبهشت ماه همان سال در سفر استانی ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر احمدی نژاد به استان آذربایجان‌شرقی توسط معاون اول رئیس جمهور و وزرای صنعت معدن و تجارت، مسکن و شهرسازی آقایان رحیمی، غضنفری، نیکزاد و سایر مقامات کشوری و استانی افتتاح گردید.

 

کارخانه

این واحد تولیدی دارای خطوط تولید تایل و اسلب برای فرآوری سنگهای مرمر، مرمریت، تراورتن بوده و علاوه بر استفاده از دستگاههای هوشمند برش و صیقل دارای دستگاهای رزین پاش اتوماتیک، کوره های طبقاتی کاتالیستی، کوره‌های الکترومغناطیسی و… می باشد و جزو معدود کارخانه هایی است که از سیستم نوین و بسیار پیشرفته کوره های UV برای فرآوری سنگ های مرمر بهره می گیرد.

از دیگر سیستم های بهره برداری شده در این کارخانه که مشابه آن در کشورهای مطرح اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به دستگاههایی CNC اشاره نمود که قابلیت تولید انواع احجام سه بعدی را در ابعاد مختلف دارا بوده و قابلیت و کیفیت ویژه ای به انواع فرآورده های معدنی می دهد.
دستگاههای تولید سنگ معرق، انواع پروفیل سنگ، سنگ های آنتیک، ابزار زن اتوماتیک از سیستم های ویژه و اختصاصی دیگری است که در این کارخانه از آن استفاده شده است.

طراحی و سازماندهی خطوط تولید این کارخانه بر اساس مطالعات انجام شده در موسسات مطالعاتی معتبر اروپایی و بر مبنای ظرفیت معدنی و انسانی موجود ایران شکل گرفته که نتیجه این امر سبب کاهش فعالیت نیروی انسانی در کارهای سخت و سنگین تولید سنگ شده وباعث کاهش ضایعات و هزینه های سربار و افزایش پایداری سنگ شده است.
ذکر این نکته حائز اهمیت و توجه است که ماشین الات هوشمند این کارخانه به همراه کادر مجرب و تحصیل کرده آن این امکان را فراهم می آورد که محصولات تولیدی ،کیفیتی ماندگار داشته و قابل رقابت با محصولات و فرآورده های خارجی باشد.

دقت بالا و سرعت عمل و کیفیت عالی و تولید انبوه انواع فرآوردهای سنگ طبیعی در ابعاد و اندازه های استاندارد و آزاد این واحد تولیدی را درشمار واحدهایی قرار می دهد که قابلیتی استثنایی در ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی و افزایش میزان صادرات سنگ های کارشده و کاهش ضایعات سنگ طبیعی که ثروتی خدادای است را فراهم آورد.