company
logo

سنگ ثامن بجستان

واحد معدن:

1-معدن صورتی ثامن:
شرکت تعاونی ثامن الحجج (ع) بهره بردار معدن حوض بلوچ بجستان (معدن ثامن) دارنده پروانه بهره برداری 25 ساله با ذخیره 1800000 تن از سازمان صنعت و معدن و تجارت در استان خراسان رضوی و اولین بهره بردار و تولید کننده منتخب و نمونه مرمریت صورتی بجستان در ایران می باشد .
این شرکت که توانسته با تولید انواع کپ و سنگ های صادراتی ، استفاده از مدرن ترین ماشین آلات ، دستگاه های برش با استاندارد های جهانی سنگ منطبق شود . 
همین امیر باعث شده که در سال های گذشته طی چند نوبت به عنوان معدن کار نمونه کشوری و استانی از سوی سازمان صنعت و معدن و تجارت معرفی گردد و برای اولین بار سیستم مدیریت کیفیت  iso001 با ویرایش 2000 را در بین تعاونی معدن های سنگ تزئینی کل کشور در معدن پیاده نماید .  

2-معدن کمرزرد:

این معدن در 70 کیلومتری جنوب بجستان و نزدیکی روستای ابوالخازن قرار دارد ؛ کوپ استخراجی از این معدن مرمریت کرم رنگ دارای سلامت خوب و پلاک برش خورده حداکثر در سه سورت قابل عرضه به بازار می باشد.

3-واحد سنگبری:

واحد فرآوری سنگ ثامن الحجج (ع) در شهرک صنعتی بجستان (روبروی پلیس راه) قرار گرفته که با بیش از 3000 متر فضای سالن ، پیشرفته ترین امکانات و ابزار فرآوری ، توانایی تولید انواع مرمریت ، تراورتن ، مرمر در اندازه های متفاوت با بالاترین کیفیت (قابلیت صادرات) و تهیه سنگ صورتی ثامن بجستان وسنگ کرم کمرزرد بدون واسطه از معدن به مصرف را دارد .

سنگ ثامن بجستان